INSPIRACE A ZAJÍMAVOSTI PRO VÁS

Expedice za krásami Moravského Toskánska

Expedice za krásami Moravského Toskánska

Z pátku 13. na sobotu 14. dubna jsme se vypravili objevovat krásy Moravského Toskánska. Oblast se nachází západně a jihozápadně od Kyjova – v okolí Šardic, Svatobořic-Mistřína, Stavěšic, Strážovic, Karlína nebo Žeravic.

Proč název Moravské Toskánsko, protože připomíná svojí podobou a atmosférou právě italské Toskánsko. Pásy zvlněných polí se táhnout k téměř nekonečným vrcholům. Krajina je tvořena vlnkami, remízky, kapličkami, bio-pásy. Ty to drobné prvky v krajině jsou ve fotografii velice atraktivní a krásně zvlněnou krajinu ve fotografii doplňují a vznikají tak minimalistické fotografie plné kontrastů a křivek.

Oblasti, kde se dá fotografovat jsou velice dobře zdokumentovány na internetu a tak s hledáním vhodných lokalit k fotografování není žádný problém. Oblast na jaře je velice vyhledávaná a tak i my jsme se na místě setkali z několika fotografy z různých koutů světa, kteří si nechtěli nádherné pohledy na malebnou krajinu ujít.

Vhodné časy k fotografování jsou východy slunce a pár hodin po východu a také západy a pár hodin před západem slunce, kdy jsou stíny dlouhé a krásně zvýrazňují plasticitu zvlněné krajiny. Jelikož se fotografuje na polích nejčastěji na jaře, kdy jsou pole dost měkká doporučuji si vzít holínky.

Moravské Toskánsko je přírodní perla, která stojí za zhlédnutí a jsem velice rád, že jsem měl tu možnost toto krásné místo navštívit a vřele vám návštěvu doporučuji nejen kvůli krajině, ale i dobrému vínu, jídlu a místní pohostinnosti.

Další novinky

Nenechte si ujít