Fotoreportáž z uctění památky Jana Palacha na českotěšínském náměstí

Fotoreportáž z uctění památky Jana Palacha na českotěšínském náměstí

Ve středu 16.1.2019 v 18:00 se na českotěšínském náměstí uskutečnilo setkání k uctění památky Jana Palacha, studenta Filozofické fakulty UK, který se před padesáti lety zapálil na Václavském náměstí na protest proti invazi vojsk Varšavské smlouvy, pasivitě veřejnosti a potlačování svobod. O tři dny později v nemocnici zemřel.

Z této akce vám přináším fotoreportáž jak vypadal průběh celé akce, na které se sešla zhruba 20 členná skupinka lidí, kteří přišli uctít památku Jana Placha.

Vzpomínka byla věnována rovněž dalším “živým pochodním”. Na Jana Palacha a jeho následovníky nesmíme zapomenout. Děkuji organizátorům akce.

Přesný přepis dopisu Jana Palacha

Vzhledem k tomu, že se naše národy ocitly na okraji beznaděje, rozhodli jsme se vyjádřit svůj protest a probudit lidi této země následujícím způsobem.
Naše skupina se skládá z dobrovolníků, kteří jsou odhodláni se dát pro naši věc upálit. Já jsem měl tu čest vylosovat si jednotku, a tak jsem získal právo napsat první dopisy a nastoupit coby první pochodeň.

Naše požadavky jsou: 
1. Okamžité zrušení cenzury
2. Zákaz rozšiřování Zpráv

Jestliže naše požadavky nebudou splněny do pěti dnů, tj. do 21. ledna 1969, a nevystoupí-li lid s dostatečnou podporou (tj. časově neomezenou stávkou), vzplanou další pochodně.

Pochodeň č. 1

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Napsat komentář