INSPIRACE A ZAJÍMAVOSTI PRO VÁS

PSO Coated v3 (FOGRA51) – Nový standart pro ofsetový tisk

PSO Coated v3 (FOGRA51) – Nový standart pro ofsetový tisk

ICC profily PSO Coated v3 (FOGRA51) přináší nové nastavení ofsetového tisku pro papíry s vyšším obsahem optických zjasňovacích prostředků (OBA), zohledňuje přirozenou přenosovou křivku při přípravě tiskových desek výhradně technologií CtP i pokroky ve standardizaci osvětlení a v měření barev.

FOGRA51 je určena pro ofsetový tisk na nejčastěji používané materiály a to lesklý i matný natíraný papír a na bezdřevý nenatíraný bílý papír.

Odkazy a soubory ke stažení

Zkopírujte profil do složky: WINDOWS \ system32 \ spool \ ovladače \ barva

Zajímavé povídání od Martina Novotného k problematice přípravy dat k tisku a také nastavení staršího, ale stále aktuálního ICC profilu FOGRA39 naleznete v přiloženém videu (čas 1:00:00 nastavení FOGRY39 –> 1:03:00).

Instalace a nastavení ICC profilu PSO Coated v3 (FOGRA51)

Nastavení profilu FOGRA51 je nejlepší provést v programu Adobe Photoshop, jelikož nabízí nejkomplexnější nastavení. Po otevření programu Adobe Photoshop přejděte do záložky Úpravy/Nastavení barev a postupujte následovně.

Pracovní prostor

Zásady správy barev

Volby převodu

Rozšířená nastavení:

Po nastavení barev by tabulka měla vypadat následovně viz. níže a poté přejděte na záložku uložit, kde si nastavení pojmenujte. V mém případě je pojmenovaní Nastavení tisk FOGRA51_DATE 08-2017.csf. Také si můžete k souboru napsat pro přehlednost popis.

Nejjednodušší způsob jak profil FOGRA51 implementovat do ostatních programů jako je Illustrátor a InDesing je přes manažera grafických a multimediálních souborů Adobe Bridge. Adobe Bridge dokáže předat nastavení profilů a také ho synchronizovat s programy Adobe Photoshop, Illustrátor a InDesing jednoduše z jednoho místa.

Po otevření programu Adobe Bridge přejděte do záložky Úpravy/Nastavení barev. Z tabulky nastavení barev vyberte vámi uložený profil, v mém případě s názvem FOGRA51_DATE 08-2017.csf a zvolte aplikovat. Nyní se profil implementoval do všech produktu Adobe a to Photoshop, Illustrátor a InDesing.

Další novinky

Nenechte si ujít