Jarní přivítání ptačího zpěvu v Českém Těšíně

Jarní přivítání ptačího zpěvu v Českém Těšíně

V neděli 29. 4. 2018 v 8:00 se v lokalitě Těšínských rybníků konala akce Vítání ptačího zpěvu, kterou pro širokou veřejnost připravují ornitologové v Českém Těšíně. Vítání ptačího zpěvu organizuje Česká společnost ornitologická a jejím cílem je představit lidem ptačí druhy žijící v našem okolí. Trasa byla naplánována lužními lesy okolo Těšínských rybníků a také po březích řeky Olzy a Ropičanky.

Ornitologové zmapovali okolo 30 druhů ptactva během 4 hodinové procházky včetně několika přednášek o významu ptáků v přírodě a problematice jejich ochrany. Díky příznivému počasí proběhla i ukázka odchytu a kroužkování ptáků.

Těšínské rybníky, kde tato akce probíhala jsou jistou oázou klidu nejen pro rybáře, ale i pro sportovce kteří tuto lokalitu využívají k procházkám, běhání nebo cyklistice. Když jsme procházeli okolo rybníků tak jsem zde nenašel žádnou lavičku třeba i ze stolem k posezení a ani jeden odpadkový koš což je škoda největší.

Znalosti přednášejících byly úžasné a tak neměli problém zaujmou všechny zúčastněné a i díky krásnému počasí byla tato akce o to příjemnější a věřím, že si ji všichni maximálně užili a odešli domů obohaceni o nejednu zajímavost. Akci doporučuji a rád se zúčastním dalšího ročníku.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Napsat komentář